

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 12 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 6653
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07104
Ext.Price$0.07104
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07104 | $0.07104 |
| 10 | $0.06251 | $0.62510 |
| 50 | $0.05501 | $2.75050 |
| 100 | $0.04773 | $4.77300 |
| 500 | $0.04142 | $20.71000 |
| 1000 | $0.03959 | $39.59000 |
| 3000 | $0.03784 | $113.52000 |
| 5000 | $0.03616 | $180.80000 |
